Telefon
WhatsApp
Yükleniyoru Devre Dışı Bırak

Türkiye'de Sınavsız Üniversite Okumak

Türkiye'de Sınavsız Üniversite Okumak

Türkiye'de Sınavsız Üniversite Okumak

Türkiyede okumak isteyen birçok yabancı öğrenci var peki Türkiyede yabancı öğrenciler için gerekli şartlar nelerdir ? derseniz birçok sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Türkiyede okumak için gerekli şartlar nelerdir ?

Türkiye de üniversite eğitimi almak isteyen bir yabancı öğrenciyseniz eğer ilk şart tabi ki de Lise mezunu olmanız. Daha sonra sahibi olmanız gereken evraklar ise Lise diplomanız (Tercüme ve Denkliği) , Pasaport ve tercüme, transkript, fotoğraf bulunması gerekir. Ve YÖK tarafından kabul edilen yabancı öğrenci profillerine uygun olmanız gerekir.

Türkiyede sınavsız her üniversiteye yerleşebilir miyim ?

Hayır, Türkiye’de yabancıların girmesi gereken sınavlar ( YÖS, SAT vs ) var fakat bazı üniversiteler sadece diplomayla, bazıları sınavla alım yapıyor. Ancak bunların dışında, çoğu üniversiteler sınavlardan sonra kontenjan kalırsa diplomayla kayıt alımı yapıyor.

Lise diplomasıyla Türkiyede okumak mümkün mü ?

Evet Türkiyede birçok üniversite lise diplomasıyla yabancı öğrenci kabul etmektedir ancak bazı üniversiteler için yös vb. şartlar bulunmaktadır. Bu konuda bilgi almak isterseniz web sitemizin iletişim butonundan bilgi alabilir veya aşağıdaki whatsapp numaramızdan bilgi alabilirsiniz.başta söylediğimiz gibi sınavsız Türkiyede üniversite okumak mümkün ancak bazı şartları var veya bazı üniversiteler yös şartı gibi kriterleri var.

daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

0545 603 61 87

Suriyelilere Türkiye'de sınavsız üniversite ?

Sadece Suriyelilere özel değil tüm yabancı vatandaşların Türkiye'de lise diplomasıyla okuması için özel bir avantaj var bu avantaj iyi değerlendirilmeli ve uzman kişilerden destek alınmalı.Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÖS için hangi üniversiteyi tercih etmeliyim ? yardımcı olur musunuz ?

Tabikide oluruz , Türkiyede okumak isteyip hayallerine kavuşturduğumuz birçok öğrenci var , senide aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yös sınavı zor mu ?

Yös sınavı Türkiyedeki birçok sınava göre daha kolaydır ancak her üniversitenin kendi yös sınavı bulunmaktadır , bundan dolayı zorluk ve kolaylık her üniversitenin kendi bünyesine göre değişiklik göstermektedir.

YÖS harç ücretleri nelerdir ?

Harç ücretleri üniversiteye göre değişiklik göstermektedir , ancak yanınızda harç için minimum 100 Türk Lirası maximum 600 Türk Lirası bulundurmanız gerekiryor.

bu gibi birçok bilgiyi aynı zamanda Facebook , Twitter , Instagram ve youtube kanalımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Türkiyede sınavsız öğrenci alan üniversiteler hangileri ?

yakında doldurulacak

 

 

Başvuru Yap
Paylaş:

Etiketler: Türkiye'de sınavsız üniversite imkanı, Türkiyede sınavsız üniversiteler, Türkiye'de sınavsız alan üniversiteler, Türkiye'de sınavsız özel üniversite, YÖS harç ücretleri nelerdir, YÖS için hangi üniversiteyi tercih etmeliyim, Suriyelilere Türkiye'de sınavsız üniversite, Lise diplomasıyla Türkiyede okumak mümkün mü, Türkiyede sınavsız her üniversiteye yerleşebilir miyim